RSS
 

Szczerość…

07 lip

Gdzie kończy się szczerość… Tam na pewno zaczyna się samotność…

Dwie subtelne cechy człowieka, które najbardziej w tej cywilizacji się zdewaluowały.. być szczerym i uczciwym , to inaczej być głupim i naiwnym. Tak odbiera ludzkość – człowieka, który te cechy posiada. Jednocześnie czyni to, na podstawie własnej opinii .. szczerość uważa za naiwność, natomiast uczciwość za utopię.  Tym samym przekreśla istotę zaistnienia Człowieka tutaj na ziemi.
Najpiękniejszą aurą jest otoczony człowiek subtelny. Cywilizacja techniczna niszczy tą subtelność w zastraszającym tempie. Człowiek techniczny jest pozbawiany odczuwania obrazu człowieczeństwa, ponieważ nie wie o najistotniejszej prawdzie w chwili przyjścia na świat. Przychodzi w ciele zwierzęcia i posiada jego instynkt .. Jego karta jako człowieka jest pusta. Człowiekiem się staje a nie rodzi…
Stwórca dał nam ciało.. natomiast ducha w niego tchnął Bóg. I zależeć będzie wszystko – co wiąże się z człowieczeństwem – od nabywania wiedzy o nim .. poprzez doświadczenia jakich doznamy w życiu. Dlatego musimy jeszcze o jednej istotnej rzeczy się dowiedzieć, iż Bóg , czyli zarządca naszego życia jest tym, który zsyła na nas przeróżne ćwiczenia i łamigłówki, jakie musimy w życiu rozwiązywać i odczuwać emocjonalnie.
Dlaczego tak się dzieje?
Nie ma innego sposobu abyśmy stali się Człowiekiem, i dostąpili godności Syna Człowieczego. Nie mam wątpliwości żadnej, iż taką godność nazywania siebie Synem człowieczym – otrzymał sam Jezus.
Dlatego wypowiedział te jakże piękne słowa ;
(28) Rzekł więc do nich Jezus:

Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. 

Ewangelia Jana 8,28
Obiema rękoma się podpisuję pod tymi słowami. I oczekuję nie Bogów .. tylko Synów Człowieczych. Gdyż to oni są w stanie ukazać piękno istoty – istnienia człowieka…
Dlaczego tak trudno osiągnąć miano Człowieka ?
Ludzie bezmyślnie słuchają reklam w telewizji, lub bezmyślnie – słuchają kazań w kościele, bo się przyzwyczaili. Tymczasem dano każdemu nakaz – indywidualnie zdobywać wiedzę, bo mądrość zbliża nas do Boga.
W Księdze Mądrości tak zapisano dla nas pouczenia;
6,17 -20
(17) Początkiem jej najprawdziwszym – pragnienie nauki, a staranie o naukę – to miłość, (18) miłość zaś – to przestrzeganie jej praw, a poszanowanie praw to rękojmia nieśmiertelności, (19) a nieśmiertelność przybliża do Boga. (20) Tak więc pragnienie Mądrości wiedzie do królestwa. 
9,14 – 15
(14) Nieśmiałe są myśli śmiertelników i przewidywania nasze zawodne, (15) bo śmiertelne ciało przygniata duszę i ziemski przybytek obciąża lotny umysł. (16) Mozolnie odkrywamy rzeczy tej ziemi, z trudem znajdujemy, co mamy pod ręką …
I chociaż coraz bardziej moja wiedza – oddala mnie od nowych wyznań tworzonych na tej ziemi dla cywilizacji technicznej.. to zauważyłam iż;  moja wiedza zawsze będzie im stała szlabanem na tej drodze, a wiara w to, co świat nauki odkrywa – wybaczcie, lecz nie pokrywa się z wiedzą jaka wiedzie do MĄDROŚCI – Boga Najwyższego zwanego w Biblii AMEN.

Wiecej: 
http://www.eioba.pl/a/47nt/szczerosc#ixzz2YLdDJIHb

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Własne spostrzeżenia..

 

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS